ZDRAVÉ DÁSNĚ V TĚHOTENSTVÍ

"Každé dítě stojí zub!" - Toto rčení zná pravděpodobně většina těhotných žen. Ale co se za tím skrývá?

Na začátku těhotenství se přirozeně mění hormonální rovnováha ženy, což může mít vliv na zdraví dásní a zubů.

Dásně jsou více prokrvené, protože se v důsledku uvolněné pojivové tkáně rozšíří cévy. Proto mohou dásně otékat, což ztěžuje důkladné čištění mezizubních prostor. Ty jsou ideálním prostředím pro bakterie a v důsledku nedokonalé ústní hygieny může dojít k zánětu dásní.

listerine ustni hygiena v tehotenstvi

Kromě toho se u mnoha těhotných žen vyskytuje nevolnost doprovázená zvracením. Žaludeční kyselina přichází do kontaktu se zuby a narušuje sklovinu, přičemž důsledkem může být vznik zubního kazu. Kromě toho se u některých žen během těhotenství objevují chutě na sladké. Zvýšená konzumace sladkých potravin také zvyšuje riziko vzniku zubního kazu

Mezi nejčastější rizika u těhotných žen patří zánět dásní a zubní kaz.

JE TO TAK SNADNÉ: ZDRAVĚ V TĚHOTENSTVÍ

  • Pro udržení zdravých zubů a dásní a snížení rizika zánětu dásní v těhotenství je nezbytná důkladná a důsledná ústní hygiena.
  • Kromě čištění zubů kartáčkem a zubní nití nebo mezizubními kartáčky je doporučeno používat ústní vodu bez alkoholu, například LISTERINE®.
  • Dásně jsou v těhotenství často citlivější, proto je vhodné používat měkký zubní kartáček. Obecně platí, že i když vám krvácejí dásně, pokračujte v jemném čištění zubů. V takovém případě se však nezapomeňte poradit se svým zubním lékařem.
  • Obecně je doporučeno během těhotenství pravidelně navštěvovat zubního lékaře.
  • Vzhledem ke zvýšenému riziku vzniku zubního kazu je doporučeno používání zubních past a gelů s fluoridy.
QA Text: 

JE MOŽNÉ POUŽÍVAT LISTERINE® V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ?

LISTERINE® je k dispozici ve variantách bez alkoholu a může být používán během těhotenství a kojení ke zlepšení každodenní ústní hygieny.

VARIANTY LISTERINE® BEZ ALKOHOLU:

cz combined image

LISTERINE® COOL MINT MILD TASTE, ADVANCED WHITE MILD TASTE a TOTAL CARE SENSITIVE jsou některé z variant LISTERINE®, které neobsahují alkohol, mají jemnější chuť než ostatní varianty řady LISTERINE® a jsou vhodné i pro těhotné ženy a kojící matky.

Používají se 2x denně jako doplněk k čištění zubů.

DIE VORTEILE

QA Text: 
QA Question: