ZÁPACH Z ÚST U DĚTÍ

Zápach z úst (halitóza) je u dětí vzácnější než u dospělých, ale vyskytuje se i u menších dětí. Zde se dozvíte vše o příčinách, tipech proti zápachu z úst a prevenci u dětí.

PŘÍČINY ZÁPACHU Z ÚST U DĚTÍ

Příčiny zápachu z úst u dětí jsou v podstatě stejné jako u dospělých (viz Příčiny zápachu z úst). Hlavní příčiny najdeme v ústní dutině: problémy se zuby, např. zánět dásní, parodontóza, zubní kaz (viz Zubní kaz u dětí) nebo infekce v ústech.

Tyto problémy jsou způsobeny „špatnými“ bakteriemi, které produkují sloučeniny síry a způsobují nepříjemný zápach podobný síře. Správná ústní hygiena (viz Péče o zuby u dětí) včetně používání ústní vody pro děti může pomoci účinně bojovat proti těmto bakteriím.

problemy pri suchosti v ustech

Další příčinou je sucho v ústech. Pokud není ústní dutina pravidelně "vyplachována" slinami, zůstává v ústech více zbytků potravy, které podporují množení bakterií. Proto je zápach z úst u dětí ráno po spánku naprosto normální. Vaše dítě během spánku jednoduše produkuje méně slin.

Pokud u svého dítěte pravidelně pozorujete zápach z úst, obraťte se nejlépe na svého zubního lékaře nebo dětského lékaře.

QA Text: 

ÚSTNÍ VODY PRO DĚTI

Od šesti let věku mohou děti používat také vhodné ústní vody. Protože bez ohledu na to, jak dobře si vaše dítě čistí zuby kartáčkem, bakterie vždy zůstávají.

Listerine Smart Rinse Mild Berry

Proto LISTERINE® vyvinul ústní vodu pro děti - SMART RINSETM. Čistí celou ústní dutinu: zuby, dásně a jazyk a odstraňuje bakterie, které mohou způsobovat zápach z úst. Další informace o ústní vodě pro děti.

Další odkazy

Která ústní voda je vhodná na zápach z úst?

Co je zápach z úst?

Příčiny zápachu z úst

Co dělat se zápachem z úst?

Častné dotazy týkající se zápachu z úst