ORDINAČNÍ BĚLENÍ

Ordinační bělení je procedura zesvětlení zubů, kterou provádí pouze zubní lékař v ordinaci nebo ji provádíte doma pod dohledem (domácí bělení). Zjistěte vše o možnostech, nákladech a výhodách a nevýhodách.

MŮŽE SI ZUBY NECHAT VYBĚLIT KAŽDÝ?

Pouze váš zubní lékař může posoudit, bude-li bělení u vašich zubů možné. Například na rozdíl od šedivých zubů je u žlutých větší pravděpodobnost, že budou znovu bílé.

Po posouzení, bude-li bělení možné a úspěšné, začne váš zubní lékař s výběrem vhodného odstínu. V určitých fázích musí být váš zubní lékař obzvláště opatrný.

zabarveni zubu

QA Text: 

ORDINAČNÍ BĚLENÍ U ZUBNÍHO LÉKAŘE - JAK PROBÍHÁ?

Bělení zubů v ordinaci lékaře se také nazývá ordinační bělení. Bělení zabarvené zubní skloviny se provádí pomocí roztoku peroxidu vodíku.

Za tímto účelem je na zub nanesen bělicí prostředek ve formě gelu a aktivuje se pomocí vysokoenergetické lampy. Při tomto procesu se peroxid rozkládá a uvolňuje se kyslík, který trvale odstraňuje barviva oxidačním procesem.

QA Text: 

DOMÁCÍ BĚLENÍ

Váš zubní lékař vám může nabídnout domácí bělení. Tato metoda kombinuje ošetření u vás doma a pravidelné kontroly v ordinaci zubního lékaře.

Domácí bělení můžeme rozdělit na tři fáze:

  • Během vstupní návštěvy zubař pořídí otisky horní a dolní čelisti, aby mohl zhotovit dva nosiče, do kterých se nanáší bělicí gel.

  • Zubní lékař vám vysvětlí, jak a kdy nosiče s bělicím přípravkem užívat. V závislosti na koncentraci přípravku se nosiče aplikují buď v noci, nebo přes den po dobu určenou zubním lékařem.

  • Po týdnu zubní lékař zkontroluje postup bělení. V závislosti na výsledcích lze používání nosičů prodloužit o několik týdnů.

QA Text: 

ZÁVĚR:

Výsledky bělení zubů nejsou trvalé. V závislosti na vaší životosprávě a ústní hygieně je nutné provést kontrolu po šesti, dvanácti nebo osmnácti měsících.

Listerine Advanced White Mild Taste

Bílé zuby si můžete udržet mimo jiné i pomocí ústní vody pro bělejší zuby. Ústní voda LISTERINE® ADVANCED WHITE MILD TASTE neobsahuje peroxid a je účinná díky svému dvojímu účinku: odstraňuje odolné zabarvení zubů a zabraňuje vzniku nového zabarvení - bez poškození skloviny. Pro bělejší zuby za pouhý 1 týden!

Další odkazy

Proč jsou zuby žluté?

Bělení zubů

Bílé zuby: Často kladené dotazy