ÚSTNÍ VODA: POUŽITÍ DĚTMI

Děti od šesti let mohou do ústní hygieny k čištění zubů doplnit i vyplachování ústní vodou. Je to proto, že ve věku šesti let děti dokáží ústní vodu vyplivnout aniž by ji spolkly.

LISTERINE® vyvinul speciální ústní vodu pro děti, LISTERINE® SMART RINSE. Obsažený fluorid pomáhá snižovat kazivost zubů až o 40 % více než samotné čištění zubů kartáčkem.

Vyplachování funguje stejně jako u dospělých - pokud dítěti nabídnete malou odměnu, bude ústní vodu používat ještě častěji, což mu formou hry pomůže osvojit si pravidelnou péči o ústní dutinu.

LISTERINE®Návod k použití pro děti (od 6 let)
 Nalijte asi 10 mililitrů (2 čajové lžičky) LISTERINE® Smart Rinse do skleničky.
 
 Požádejte dítě, aby si ústní vodu nalilo do úst (bez ředění vodou).
 
 Veďte své dítě k tomu, aby si plných 60 sekund důkladně proplachovalo ústa (snažte se hlasitě počítat do 60, hrajte hru s použitím stopek nebo zpívejte písničku). Na závěr dítě požádejte, ať obsah vyplivne. Dohlédněte, aby dítě ústní vodu nepolykalo. Pozorujte, zda se v umyvadle objeví intenzivně zbarvené kousky. Ústní voda LISTERINE® Smart Rinse zbarvuje zbytky jídla a zubního povlaku, které se při čištění zubním kartáčkem neodstranily, a ukazuje tak Vašemu dítěti důkaz v umyvadle.
 
 Odměňte dítě za důkladné vyčištění zubů například zlatou hvězdičkou, samolepkou nebo jinou odměnou vhodnou pro děti.
 
UPOZORNĚNÍ:
 
Po dobu 30 minut po proplachování by nemělo dítě jíst a pít. Ve vzácných případech může složka cetylpyridiniumchlorid (CPC) způsobit povrchové zabarvení zubů. V takovém případě přestaňte výrobek používat a poraďte se se zubním lékařem.

Jaké výhody mají ústní vody v souvislosti s ústní hygienou, se dozvíte v části Ústní vody mají smysl.

Další odkazy

Která ústní voda je pro mě vhodná?

Jak správně používat ústní vodu - dospělí

Jak si nositelé zubních náhrad správně vyplachují ústa

Jak si nositelé rovnátek správně vyplachují ústa

Jak si diabetici správně vyplachují ústa

Jak si kuřáci správně vyplachují ústa

Správné vyplachování pro bělejší zuby

nakupni vozik
VYZKOUŠEJTE LISTERINE® NYNÍ