Title

Přestaňte skřípat zuby: Možná si způsobujete citlivost zubů sami

Bez ohledu na to, jak dobře se chováte ke svým zubům přes den, můžete jim vytvářet podmínky, které je poškozují v noci: skřípání zuby. Možná že o tom ani nevíte, ale pokud poznáte příznaky, budete možná překvapeni.

Skřípání zuby v noci může mít pěkně záludné příznaky. Většina lidí zaznamená, že se budí vystresovaní s citlivou a bolavou čelistí. Často také uvádí, že je v průběhu dne trvale bolí hlava. A protože jsou tyto příznaky často přehlíženy, noční skřípání zuby pokračuje a zuby jsou v rozsáhlé míře nepozorovaně poškozovány.

Skřípání zuby (také známé jako buxismus) je jen jiný způsob, jak naše tělo reaguje na stres, ale pokud ho ponecháte bez povšimnutí, může způsobit závažnou citlivost zubů, která je bolestivá a stresující. K poškození dochází pomalu a postupně: skřípání vytváří drobné prasklinky v zubní sklovině. Může dojít také k obnažení dentinu, což je citlivá vrstva pod sklovinou, a zuby jsou pak bezbranné vůči vysokým a nízkým teplotám.

Nedopusťte, aby jeden problém vedl k jinému. Jestliže máte podezření, že možná skřípete zuby, navštivte svého zubního lékaře, který zkontrolujte příznaky a popřípadě Vám předepíše na noc chránič. Ten by měl pomoci Vám i Vašim zubům ke klidnému nočnímu spánku.