Title

Používání ústní vody a nastávající maminky

Když jste těhotná, hladina hormonů u Vás neustále kolísá, což může mít vliv na zdraví Vašich dásní a zubů a způsobit větší citlivost úst vůči bakteriím a náchylnost ke vzniku zubnímu plaku. Proto je těhotenství rizikovým faktorem pro onemocnění dásní. Mnoho těhotných žen potřebuje lepší péči pro ochranu svých dásní a zubů.  Pokud vedle čištění kartáčkem budete provádět vyplachování ústní vodou dvakrát denně, budete si moci v průběhu následujících 9 měsíců dělat méně starostí.

Zvláštní pokyny pro těhotné ženy

Podráždění dásní
Těhotenství automaticky neznamená, že budete mít problémy s dásněmi nebo se zuby. Znamená to jen, že bude potřeba v této době věnovat ústní dutině zvláštní péči pro zachování zdraví. Mezi neobvyklé stavy, které můžete v těhotenství očekávat, jsou zanícené dásně, které jsou podrážděné, oteklé a při čištění nebo při používání zubní niti trochu krvácejí (tyto příznaky po těhotenství obvykle zmizí).

 

Zachování celkového zdraví ústní dutiny

Nezapomeňte, že samotným čištěním kartáčkem vyčistíte jen 25 % úst. Zařaďte používání zubní niti a vyplachování ústní vodou LISTERINE®, abyste měli čistou celou ústní dutinu

Používejte správné nástroje

* Zubní kartáčky se zvláště měkkými vlákny nebo elektrické zubní kartáčky