Title

Používání ústní vody a kuřáci

Pokud kouříte, je možné, že vystavujete své dásně a ústa vyššímu riziku infekce. Riziko onemocnění dásní je u kuřáků dvojnásobné v porovnání s nekuřáky. Je tomu tak proto, že pokud kouříte, jsou tím zasaženi bojovníci s infekcí ve Vašem těle a imunitní systém je oslaben. To znamená, že musíte na léčbě onemocnění dásní tvrději pracovat. A k tomu, abyste tak učinili, existuje dobrý důvod – kouření může zuby zabarvit a je spojeno se zvýšeným rizikem výskytu bílých skvrn v ústech, uváděných jako leukoplakie. Jestliže kouříte, postupujte podle těchto kroků pro udržení čisté ústní dutiny.

Zachování celkového zdraví ústní dutiny

Základní součástí péče o ústní dutinu je čištění kartáčkem. Avšak samotným čištěním kartáčkem se vyčistí pouhých 25 % úst. Abyste měli čistá celá ústa, zařaďte používání zubní niti a dalších prostředků mezizubního čištění a vyplachování úst antiseptickou ústní vodou LISTERINE®.

Zvláštní pokyny pro kuřáky

Čím více cigaret vykouříte, tím více jste ohroženi onemocněním dásní. Také je důležité vědět, že v horším případě, kdy se u Vás vyvine onemocnění dásní, není léčba u lidí, kteří kouří, vždy tak účinná. A nejsou to jen cigarety, které takto ovlivňují zdraví Vašich dásní – je to tabák v jakékoli formě, ať jsou to cigarety, dýmky, šňupací nebo žvýkací tabák.

Používejte správné nástroje

* Zubní kartáčky s měkkými vlákny nebo elektrické zubní kartáčky

* Fluoridové zubní pasty

* Zubní nit a mezizubní kartáčky pro každodenní čištění mezizubních prostor

 

Tipy a triky k péči o ústní dutinu pro kuřáky

* Důkladně si čistěte dásně a zuby dvakrát denně zubním kartáčkem, zubní nití a vyplachováním.

* Navštěvujte často zubního lékaře pro včasné odhalení problémových oblastí.

* Stále se hydratujte častým pitím vody a žvýkáním žvýkačky bez cukru, abyste se vyhnuli suchu v ústech a zvýšili produkci slin.

* Snažte se omezit počet cigaret, které za den vykouříte.

* Omezte konzumaci alkoholu, protože velká konzumace alkoholu je také spojena se suchem v ústech a zvýšeným rizikem onemocnění dásní.

 

Samotným čištěním zubním kartáčkem vyčistíte jen 25 % ústní dutiny.