Ochrana zubů, když nosíte rovnátka

Pokud nosíte rovnátka, bývá čištění zubů mnohem komplikovanější, ale pokud mu věnujete zvláštní pozornost, dokážete jej zvládnout.

Pokud nosíte rovnátka, mohou se za nimi snadno zachytávat částice potravy, které ulpívají na zubech, což je největší problém. Když se cukry a škroby přemění na žíravou kyselinu a zachytí se za rovnátky na místech obtížně přístupných pro zubní kartáček a zubní nit, mohou snadno způsobit kažení zubů.

Pro nositele rovnátek je nejlepším způsobem obrany proti kažení zubů pečlivá ústní hygiena a používání fluoridové ústní vody proti zubnímu kazu, jako je LISTERINE®. Protože se fluoridová ústní voda ®dostane do obtížně přístupných míst, do kterých se zubním kartáčkem nebo zubní nití nedostanete, stává se důležitou součástí Vaší každodenní péče o ústní dutinu. Nezanedbávejte čištění zubů, protože je to těžší. Dvakrát denně si vyčistit zuby fluoridovou pastou, používat prostředky mezizubního čištění a vyplachovat si ústa ústní vodou LISTERINE® přece není takový problém.