Title

Ochrana skloviny Vás chrání před citlivými zuby

Sklovina je jako přítel, kterého nedoceníte, dokud ho neztratíte. Chrání zuby před horkem a chladem, takže to nejmenší, co můžete udělat, je chránit ji před narušením. Pokud to však ignorujete, odejde a nikdy se nevrátí. Zanechá po sobě jen obnažený citlivý dentin. Proto buďte dobrým přítelem své skloviny a začnete ji chránit těmito jednoduchými kroky.

Skvělá příležitost k tomu, abyste s větším rozmyslem přistupovali ke kyselým jídlům a nápojům a omezili jejich konzumaci a dobu, kdy si jich užíváte. Potraviny, jako jsou citrusové plody a rajčata, a nápoje jako káva a pomerančový džus Vám likvidují sklovinu. Zkuste je konzumovat jen v době jídla a okamžitě si vypláchněte ústa vodou pro ochranu skloviny. Pokud můžete, vypijte sklenku mléka nebo snězte kus sýra. Zneutralizujete tak kyseliny ve svém jídle. Pokud se rozhodnete vyčistit si zuby, vyčkejte po konzumaci kyselých jídel a nápojů nejméně 1 hodinu. Mají sklon změkčovat sklovinu a čištění pak může zuby spíše poškozovat než jim prospívat. A pokud si dopřejete kyselé nápoje na cestách, nezapomeňte, že je vhodné použít brčko.

Jídlo je důležité, ale věděli jste, že když máte sucho v ústech, může to zvýšit množství kyselin v ústech? Sliny a další tekutiny odplavují kyseliny, které produkují bakterie, a chrání tak zuby. Máte přirozeně sucho v ústech? Nezapomeňte mít vodu stále po ruce a pít ji po celý den. Žvýkačka bez cukru je také výhodná k řešení sucha v ústech, protože vyvolává produkci slin, pokud pomineme osvěžení dechu.

V neposlední řadě zajistěte, aby pravidelná péče o ústní dutinu Vašim zubům pomáhala a nezraňovala je. Vždy používejte měkký zubní kartáček a nečistěte si zuby příliš agresivně.