Od antiseptické operace k moderní ústní vodě

Od chirurgického antiseptika k moderní ústní vodě

Stále Vás zajímá, odkud ústní voda LISTERINE®získala své jméno? Dr. Joseph Lawrence, tvůrce ústní vody LISTERINE®, chtěl své dílo pojmenovat po vědci, který mu vydláždil cestu. Dr. Joseph Lister, anglický lékař a chirurg, byl prvním chirurgem, který provedl operaci v komoře sterilizované práškovým antiseptikem. Výsledek? Přežilo více pacientů než kdy dříve. Lawrence se tím inspiroval a vyvinul svůj vlastní jedinečný přípravek, který dokonale likvidoval mikroorganismy vyskytující se v tkáních ústní dutiny.

1860

Teorie Louise Pasteura, že neviditelné bakterie způsobují četné infekce inspirovala anglického lékaře Josepha Listera.

Louis Pasteur

1865

Lister se stal prvním chirurgem, který provedl operaci v komoře sterilizované antiseptikem rozprášeným ve vzduchu. Četnost úmrtí se začala snižovat.

1876

Lister veřejně uznává práci 2 mužů pracujících na modernizaci chirurgických postupů: Byli to Dr. Joseph Lawrence a Robert Wood Johnson, zakladatelé společnosti Johnson & Johnson.

1879

Lawrence inspirovaný Listerem vyvinul ústní vodu LISTERINE®, jedinečné antiseptikum určené k použití při operacích a omývání ran.

Inspired by Lister, Lawrence creates LISTERINE<sup>®</sup>

1881

Lambert Pharmaceutical Co. kupuje práva na přípravek LISTERINE® a začíná jej vyrábět a prodávat.

1895

Ústní voda LISTERINE® získává pozornost zubních lékařů; studie prokazují, že je efektivní v ničení bakterií v ústech.

1914

Ústní voda LISTERINE® se ve Spojených Státech stává prvním mezi přípravky na předpis, které lze koupit také bez lékařského předpisu a je prodávána jako prostředek k ničení bakterií v ústech.

1920- 1929

Ústní voda LISTERINE® označuje zápach z úst termínem „halitóza“a odbyt se zvyšuje.

1997

Ústní voda LISTERINE® uvádí zoubkovou vílu ve své ikonické reklamě.

2006

Značka LISTERINE® činí významné prohlášení: vyplachování ústní vodou LISTERINE® redukuje obsah zubního plaku až o 56 % v porovnání se samotným mechanickým čištěním zubů.

2007 – 2011

V průběhu 5 let se produkty řady LISTERINE® TOTAL CARE staly čtyřnásobným držitelem ocenění Produkt roku v kategorii ústní hygieny.

2011

Ústní voda LISTERINE® proniká na YouTube s digitální kampaní Ústa vs. život.

2012

První ústní voda LISTERINE® bez alkoholu pro dospělé přinesla této značce páté ocenění Produkt roku v kategorii ústní hygieny.