Několik ne tak nevinných návyků, které poškozují Vaši ústní dutinu

Koušete si nehty

Mnoho z nás má stresem navozené zlozvyky, například mimovolné poklepávání nohou nebo prolamování kloubů na ruce. Pokud máte ve zvyku si kousat nehty, vězte, že pokaždé, když si dáte ruku do úst a začnete s okusováním, zvete do úst všechny druhy bakterií a špínu, kterou máte za nehty.

Nemáte čas

Pokud máte příliš mnoho práce nebo jste příliš unaveni, neznamená to, že byste měli ignorovat péči o ústní dutinu. My všichni mámě někdy výpadky v rutinní péči o ústní dutinu, ale skutečnost je taková, že laxní přístup k čištění zubů, sporadické používání zubní niti a vyplachování umožňuje usazování zubního kamene, což vede ke kažení zubů.

Často používáte párátko

Tato tenká dřívka mohou vyčistit oblasti mezi zuby, pokud jsou používána správně. Ale párátka jsou často používána tak, že to není prospěšné a dochází k poškození tkáně dásní. Nejbezpečnější bude, když vsadíte na čištění zubů kartáčkem, používání zubní niti a vyplachování. Udržíte si tak své dásně zdravé.

Máte rádi citrony

Citrony a další citrusové plody obsahují kyselinu, která poškozuje tkáň dásní a může podráždit zranitelnou ústní dutinu.