Je příliš intenzivní bělení škodlivé?

Stejně jako s většinou věcí to můžete přehnat i s bělením. Pravidelné používání bělící zubní pasty, domácích aplikátorů a nebo bělicích proužků může vést k tomu, že zuby vypadají méně zářivé. Svůj lesk však brzy získají zpět. Mezi známky přehnaného bělení patří křídový vzhled zubů nebo zuby s výraznými bílými skvrnami. Jeden zubní lékař doporučil způsob měření bělosti porovnáním barvy zubů s bělmem očí pacienta. To by mělo být i Vaše vodítko, které Vám pomůže při určování požadované bělosti zubů.

Kolik je příliš

V závislosti na Vaší ústní hygieně a dietetických návycích (tj. pití kávy a červeného vína) budete muset domácí bělení opakovat v intervalech po 6, 12 a 18 měsících. Proč může být intenzivnější bělení problematické? Peroxid v bělicích přípravcích může vést k buněčnému poškození, jako je gingivitida a přecitlivělost dásní. Pokud to přeženete s proužky s domácímu bělení, může také dojít k sedření vnější skořepiny zubu, známé jako sklovina.

Dobrá rada

Zuby ve svém přirozeném stavu nejsou zcela bílé, ale mají spíše perlový odstín. Snažte se, aby se bělost zubů shodovala s bělostí Vašich očí a neusilujte o to, aby byly zuby bělejší.