Jak si vybělit zuby

Bělení je jedním z nejžádanějších kosmetických ošetření v zubní ordinaci. S nástupem nových metod domácího bělení je tato procedura stále oblíbenější a je považována za rychlý způsob, jak si zvýšit sebevědomí.

Bělení v zubní ordinaci

Zubní lékař Vám může nabídnout profesionální bělení, spočívající v aplikaci silných činidel na zuby a také v provedení speciálních opatření pro ochranu dásní a ostatních částí ústní dutiny (při této proceduře se používají gely a chrániče, které chrání zuby před poškozením). Po takovém ošetření jsou zuby výrazně zářivější a až o 10 odstínů bělejší. Bělí se ale pouze osm předních zubů.

Bělicí přípravky pro domácí použití

Bělicí přípravky pro domácí použití jsou k dostání v každé drogerii a staly se oblíbenými, cenově dostupnými alternativami k profesionálnímu ošetření. Některé z možností, které můžete vyzkoušet, zahrnují: bělicí ústní vodu, jako je např. LISTERINE® Advanced White, bělicí zubní pasty, bělicí proužky, natírací zubní gely, ústní formy s gelem a bělicí žvýkačky. Tyto domácí metody bělení, používané bez dohledu zubního lékaře, jsou asociacemi pro kosmetickou stomatologii obecně považovány za bezpečné. Pokud však máte diagnostikovaný problém v ústní dutině, nebo jiné podezření, měli byste se před použitím přípravků pro domácí bělení nejdříve poradit se svým zubním lékařem. Dodržujte také pokyny uvedené v příbalové informaci a pokud pocítíte nějaké vedlejší účinky, jako je citlivost zubů, poraďte se se svým zubním lékařem.