Jak předejít zápachu z úst

Každému z nás někdy páchne z úst. To se sice může stát, ale lze se tomu vyhnout. Seznamte se s několika jednoduchými kroky, které můžete podniknout, abyste se této trapné situaci vyhnuli.

Udržování dobré ústní hygieny

To je klíč k poražení zápachu z úst, lidé jej však přehlížejí. V ideálním případě byste si měli čistit zuby a používat zubní nit po každém jídle. To pomůže v ústech snížit výskyt bakterií způsobujících zápach. Provádějte to alespoň dvakrát denně, pomůžete tak zabránit vzniku zubního kazu a omezíte výskyt bakterií způsobujících zubní plak. K tomu používejte antiseptickou ústní vodu LISTERINE®, která zničí bakterie spíše než kosmetické ústní vody, které jen překrývají zápach a neřeší jeho příčinu.

Dávejte si pozor na to, co jíte

Vše, co sníte, je absorbováno do krevního oběhu, a znovu se objeví, když dýcháte a mluvíte. Štiplavé ingredience, jako jsou česnek, cibule a další kořeněná jídla, patří mezi nejhorší viníky. Proto jezte více zeleniny a bylinek, jako jsou celer, mrkev a petržel, protože jejich vyšší obsah vody pomůže odplavit zbytky jídla z úst.

Pijte

Pokud si po jídle nemůžete vyčistit zuby, použít zubní nit a vypláchnout si ústa, pití tekutin pomůže zbavit ústa bakterií a částic potravy dříve, než začnou působit problémy. Voda je ideální. Vyhýbejte se limonádám – veškerý přebytečný cukr se naváže na zuby a dásně, spojí se se zbytky jídla a způsobí zápach z úst.

Žvýkejte správně

Žvýkání žvýkačky bez cukru po jídle pomůže osvěžit dech a zachovat tok slin. Z úst se tak mohou přirozeně odplavovat bakterie a zbytky jídla. Žvýkačka slazená 100% xylitolem pomůže snížit výskyt zubního kazu. Dejte si pozor na mátové pastilky: V lepším případě jen zamaskují zápach z úst, v horším případě Vám cukr v nich obsažený ulpí na zubech a zhorší Vaše problémy. ®