Jak předejít vzniku zubního kazu

Dobrou zprávou je, že zubnímu kazu (děrám, které vznikají, když zubní kaz poškozuje sklovinu příliš dlouhou dobu) lze zabránit. Řiďte se těmito radami a předejdete zubnímu kazu a drahým, nepříjemným zubařským zákrokům, které jsou pak nevyhnutelné.

TIP Č. 1: Navštěvujte zubního lékaře

Chcete-li se vyhnout zubnímu kazu, nesmíte být v ordinaci zubního lékaře cizincem. Absolvování profesionálního čištění nejméně jedenkrát za šest měsíců může pomoci zabránit kažení zubů dříve, než vznikne zubní kaz. Pokud je potřeba, Váš zubní lékař Vám může aplikovat na problematická místa fluorid, který zabrání kažení zubů a vzniku zubního kazu.

TIP Č. 2: Čistěte si zuby fluoridovou zubní pastou

Vyberte si zubní pastu obsahující fluorid, protože o fluoridu je známo, že chrání zuby před kažením a zubním kazem. Pokud máte obavy o svou zubní sklovinu, čistěte si zuby častěji než dvakrát denně a začněte si čistit zuby po každém jídle, abyste odstranili cukr a škroby, které se přeměňují na leptající kyselinu. Přidáte tak další vrstvu pro ochranu před kažením zubů a zubním kazem.

TIP Č. 3: Vyplachujte si ústa fluoridovou ústní vodou

Můžete si také zvolit ústní vody, jako je ústní voda proti zubnímu kazu LISTERINE® TOTAL CARE obsahující fluorid pro ochranu zubů. Pomohou Vám udržet své zuby silné a bez zubního kazu.

TIP Č. 4: Omezte svačinky

Snažte se nemlsat mezi jídly a konzumujte pokrmy, které zuby posílí a jsou pro ně dobré. Kdykoli jíte nebo pijete něco jiného než vodu, umožňujete bakteriím vytvářet kyseliny, které odplavují zubní sklovinu. Omezte množství kyselin, které narušují Vaše zuby tím, že snížete počet svačinek na několik denně.  Máte-li obavy o zdraví svých dásní, snažte se čistit si zuby a vyplachovat ústa ústní vodou proti zubnímu kazu LISTERINE® dvakrát denně. Pokud tyto prostředky nemáte k dispozici, vypláchněte si ústa alespoň vodou.