6 věcí, které barví Vaše zuby

Všichni jsme to zažili. Když sníme něco tmavého nebo purpurově červeného a následně se podíváme do zrcadla, máme černý jazyk nebo barevné zuby. Projděte si tento seznam potravin a nápojů, které nejvíce zabarvují zuby, a snažte se po jejich konzumaci vypláchnout ústa a vyčistit si zuby. Pokud to není možné, vypláchněte si ústa vodou.

BARVIČ ZUBŮ Č.1: Oranžové nanuky

A purpurové, červené a nebesky modré také. Potraviny, jako jsou ochucené a přibarvované nanuky, mohou Vaše zuby zabarvit. Pamatujte si toto pravidlo: Pokud Váš jazyk změní barvu, barví se také zuby, ale méně nápadným způsobem.

BARVIČ ZUBŮ Č.2: Tmavé bobulové ovoce

Od borůvek, přes maliny až po brusinky, všechny tyto bobule mohou zabarvit Vaše zuby. To však není důvod, abychom se těmto účinným superpotravinám plným antioxidantů vyhýbali. Jen si po konzumaci tohoto šťavnatého ovoce vypláchněte ústa vodou.

BARVIČ ZUBŮ Č.3: Víno

Ano, červené víno je známým viníkem, ale věděli jste, že bílé víno obsahuje taniny, které mohou zuby také zabarvit? Pro dosažení nejlepších výsledků přestaňte pít víno 30 minut předtím, než si před spaním vyčistíte zuby kartáčkem a zubní nití.

BARVIČ ZUBŮ Č.4: Kečup

Tato tmavá pochutina s vysokým obsahem cukru a silným kořením, jako je curry, kmín a kurkuma, Vám může postupem času zabarvit zuby. Po jídlech s kečupem si nezapomeňte vypláchnout ústa a vyčistit zuby. Pokud to není možné, napijte se vody, abyste odplavili částice, které barví zuby.

BARVIČ ZUBŮ Č. 5: Káva

Nemusíte přestat pít kofeinové nápoje jenom proto, že Vám barví zuby. Vychlaďte je a zkuste je pít brčkem.

BARVIČ ZUBŮ Č. 6: Limonáda

S cukrem či bez cukru, limonáda barví zuby a úsměv. Limonáda není přítelem Vašich úst a měli byste se jí vyhnout.