6 hlavních důvodů proč máte žluté zuby

Stále se díváte do zrcadla a divíte se, proč máte tak žluté zuby? Mnoho lidí je má takové. Protože k žloutnutí zubů dochází postupně, lze jej snadno přehlédnout. Žloutnutí zubů naštěstí není známkou závažného zdravotního stavu. A přestože skličující pocit, že ztrácíte svůj nejlepší módní doplněk, svůj zářivý bělostný úsměv, může otřást Vaším sebevědomím, nezoufejte – můžete jej získat zpět. Začátečníci by měli znát příčiny žloutnutí zubů a měli by vědět, jak mu lze předcházet, nebo jak tyto nepříznivé faktory omezit.

DŮVOD Č. 1: Stárnete

Vaše zuby mimo jiné začínají žloutnout v rámci přirozeného procesu stárnutí. To se děje proto, že bílá ochranná vrstva na zubech, známá jako sklovina, postupem času a vlivem každodenního oděru a opotřebení Vašich zubů pomalu slábne.

DŮVOD Č. 2: Jste kuřák

Tabákové výrobky, od cigaret po dýmky, zabarvují zuby. Pokud jste konzumentem těchto výrobků, Vaše zuby časem ztmavnou.

DŮVOD Č. 3: Máte nedostatky v ústní hygieně

Pokud si pravidelně nečistíte zuby, nepoužíváte zubní nit a nevyplachujete si ústa, abyste odstranili nánosy zubního plaku a zubního kamene, může to urychlit zabarvení Vašich zubů.

DŮVOD Č. 4: Užíváte léky

Určité léky, jako například antibiotika doxycyklin a tetracyklin, mohou způsobovat tmavnutí zubů u dětí mladších než 8 let. Některá antihistaminika, léky na vysoký krevní tlak a antipsychotika mohou také zabarvovat stálý chrup. Promluvte si se svým lékařem o možných vedlejších účincích léků, které v současné době užíváte nebo se chystáte užívat.

DŮVOD Č.5: Trpíte nějakým onemocněním

Méně obvyklou příčinou zabarvení zubů může být  nemoc, která má vliv na zubní sklovinu nebo léčba nemoci, například chemoterapie nebo radiační terapie používaná k léčbě rakoviny. V takovém případě je změna barvy intenzivnější a zuby získávají nahnědlou barvu.

DŮVOD Č. 6: Máte žlutou v genech

Také je možné, že máte   „od přírody“   žlutější sklovinu než jiní lidé s jinými geny.

Pokud zpozorujete, že máte žlutější zuby než byste si přáli, můžete sáhnout po bělící ústní vodě LISTERINE® Advanced White.