5 potravin a nápojů, které mohou pomoci udržet Vaše zuby bílé

Zkuste svou stravu doplnit následujícími potravinami. Nejenže nabízí nutriční výhody, ale také pomáhají udržet zuby bílé.

BĚLIČ ZUBŮ Č. 1: Květák

Jde o jednu z těchto potravin, která vyžaduje intenzivní žvýkání – a to je pro zuby dobré. Čím déle jídlo žvýkáte, tím více slin vyprodukujete. A sliny zuby přirozeně čistí a zanechávají je lesklé a zářivé.

BĚLIČ ZUBŮ Č. 2: Jahody

Toto ovoce je sice tmavší, ale je nabité enzymem známým jako kyselina jablečná, která přirozeně bělí zuby.

BĚLIČ ZUBŮ Č. 3: Sýr

Vaše matka Vám říkala, že máte pít mléko, abyste měli silné kosti a zářivě bílý úsměv. A měla pravdu. Mléčné výrobky, jako je sýr, jogurt a mléko, obsahují kyselinu mléčnou a minerální vápník posilující sklovinu, která zuby posiluje a zároveň bělí.  Žvýkání sýru také podporuje produkci slin, které smývají částice potravin vytvářejících zabarvení.

BĚLIČ ZUBŮ Č. 4: Jablka

Toto ovoce vyžaduje při konzumaci intenzivní žvýkání, stejně jako křupavá mrkev, což je dobré čisticí cvičení pro Vaše ústa. Přirozeným drhnutím se ze zubů smývají částice potravy a je zachována jejich bílá barva.

BĚLIČ ZUBŮ Č. 5: Celer

Vláknité ovoce a zelenina nemají jen nízký obsah kalorií, ale jsou také bohaté na živiny. Potraviny, které vyžadují intenzivní žvýkání, zachovávají zuby čisté a tkáň dásní zdravou.