5 nejlepších způsobů odstranění zápachu z úst

Udržujte dobrou ústní hygienu

Pokud bojujete se zápachem z úst bez úspěchu, může být chyba ve Vaší rutinní péči. Zeptejte se sami sebe: „Čistím si zuby, používám zubní nit a vyplachuji si ústa pravidelně?“ Pokud Vaše odpověď zní NE, může být dobré s tím začít. Následující jednoduché kroky Vám pomohou minimalizovat špatný dech odstraněním usazených bakterií. A nezaměřujte se jen na zuby. Nezapomeňte věnovat trochu pozornosti jazyku, protože může být plný částic rozkládající se potravy a bakterií způsobujících zápach z úst. Odstranění tohoto nánosu také pomůže omezit zubní plak. Nezapomeňte, že samotným čištěním kartáčkem vyčistíte jen 25 % úst. Proto pro dosažení nejlepších výsledků používejte také prostředky mezizubního čištění a dvakrát denně si vyplachujte ústa ústní vodou LISTERINE®.

Navštěvujte pravidelně zubního lékaře

Možná provádíte ústní hygienu správně, ale lidé od od Vás kvůli Vašemu dechu stále odvracejí. Může být čas povolat profesionála. Zubní lékař může poskytnout profesionální péči nejen Vašim zubům, ale také může provést vyšetření úst pro odhalení hrozby periodontálního onemocnění a dalších problémů.

Přestaňte kouřit a žvýkat tabák

Když pomineme některé závažnější vedlejší účinky tabakismu, kouření Vám přinejmenším přivodí kuřácký dech. A jako u všech závislostí, přestat s tím může být mnohem obtížnější, než se očekávalo. Proto se o odvykání poraďte s lékařem.

Pijte hodně vody

Voda - je “cool” a osvěžující, a pokud se zrovna neztratíte na moři nebo v poušti, je pitné vody okolo Vás vždy dost. Tak toho využijte. Pití vody nejenže brání vzniku sucha v ústech, které může být příčinou zápachu, ale také vyplavuje zbytky a částice potravy dříve, než se stihnou rozložit a vytvořit v ústech odpudivý zápach.

Žvýkejte žvýkačku

Pro optimální ústní hygienu zubní lékaři doporučují čištění zubů, používání zubní niti a vyplachování úst dvakrát denně. Co tedy dělat mezi čištěními, když jste dejme tomu snědli masový a sýrový sendvič na cestě do školy, kde vyučujete kurz první pomoci? Začněte žvýkat.  Žvýkání pomáhá ústní dutině produkovat sliny, které pomohou odplavit jídlo a bakterie ze zubů, dásní a jazyka. Vyberte si druh bez cukru, jinak zvyšujete pravděpodobnost, že se Vám budou kazit zuby.