5 hlavních příčin citlivosti zubů

Příčina č. 1: Agresivní čištění

Příliš agresivní čištění může odřít viditelnou bílou část zubu zvanou sklovina, jednu ze 4 hlavních tkání zubu. Pokud zjistíte, že jste s čištěním kartáčkem hotovi rychleji než se zubní nití, je možné, že budete muset změnit techniku čištění, abyste ochránili zubní sklovinu.

Příčina č. 2: Nedodržování pravidelné hygieny dvakrát denně

Zanedbávání čištění zubů zubním kartáčkem, prostředky mezizubního čištění a vyplachování úst může umožnit usazování zubního kamene okolo dásní. Takto usazený kámen může odstranit pouze zubní lékař. Zlepšete svoji pravidelnou péči o ústní dutinu a zařaďte do ní vyplachování ústní vodou LISTERINE®.

Příčina č. 3: Ustupující dásně

Možná jste si všimli, že se Vám dásně začínají odtahovat od zubů. To znamená, že dásně ustupují a obnažují citlivé nervové větve, které se nacházejí v kořenu zubu. Příčinou může být onemocnění dásní nebo příliš agresivní čištění.

Příčina č. 4: Strava bohatá na kyseliny

Často konzumované kyselé pokrmy a nápoje, mouhou působit abrazivně na Vaši sklovinu. Zamyslete se nad tím, zda Váš jídelníček neobsahuje vysoce kyselé pokrmy nebo nápoje, jako citrusové ovoce, rajčata, jogurt, kyselou smetanu, zralé sýry nebo kyselé nápoje, jako pomerančový džus, sportovní nápoje, víno a nápoje sycené oxidem uhličitým, včetně limonád.  Snažte se omezit příjem některých těchto potravin.

Příčina č. 5: Strava bohatá na cukry

Sladkosti a dorty plné cukru mohou urychlovat nárůst bakterií, vedoucí k erozi dásní, čímž se obnažují citlivé oblasti zubu.

KARTÁČKEM VYČISTÍTE JEN 25% VAŠICH ÚST.