4 způsoby, jak mohou rodiče přimět děti k vyplachování úst

Zubní lékaři obvykle rodičům doporučují, aby svým dětem čistili zuby do věku asi 6 let. Pak přijde čas naučit Vaše dítě, jak si má samo čistit zuby, používat zubní nit a vyplachovat si ústa (a vysvětlit mu, proč je to důležité) za účelem prevence zubního kazu a bolestivých návštěv zubního lékaře. Zde je několik oblíbených triků, které rodiče k motivaci svých dětí používají.

TRIK Č. 1: Pořiďte dětem efektní a zábavný zubní kartáček a ústní vodu s příchutí, kterou mají rády

Dovolte dětem, aby si v prodejně samy vybraly zubní kartáček, zubní pastu a ústní vodu. V dnešní době jsou v nabídce všechny druhy dětských zubních kartáčků v zářivých barvách s obrázky oblíbených postav z filmů. Ústní voda LISTERINE® SMART RINSE® je k dostání ve dvou příchutích příjemných pro děti.

TRIK Č. 2: Zazpívejte si písničku

Hrajte zábavnou hru, kdy budete zpívat písničku, kterou Vaše dítě vybere, když si bude čistit zuby kartáčkem, zubní nití a vyplachovat si ústa. Jediným chytákem je, že to musí dělat po celou dobu, co budete zpívat. Může se třeba vrtět do rytmu, s ústy plnými bublin (což bude zajisté provázeno skvělým chichotáním). Pokud je dítě sportovně zaměřené, použijte namísto písničky stopky a soutěžte, zda si bude čistit zuby, dokud se stopky nevypnou.

TRIK Č. 3: Hry s kalendářem

Dejte jim lákavou odměnu. Přeměňte tuto rutinu v soutěž a čím déle si bude dítě čistit zuby, tím větší mu dejte odměnu. Dejte svému dítěti hračku, po níž skutečně touží, pokud si bude 14 dní po sobě dvakrát denně čistit zuby a vyplachovat ústa. Zavěste kalendář do koupelny do výšky očí Vašeho dítěte a dovolte mu, aby si do něj nalepilo zlatou hvězdičku za každý den, kdy si úspěšně ráno a večer vyčistí zuby a vypláchne ústa.

TRIK Č. 4: Povězte mu příběh o zubech

Vysvětlete, proč je čištění zubů důležité a při vyprávění napodobujte, jak cukr dělá díry do zubů, pokud si je pořádně nevyčistíme a nevypláchneme si ústa. Přidejte zábavné postavy, jako pohádkové princezny, které mají zuby jako perličky, a smyšleného zlotřilce pana Bakterii. Poté, co dítěti příběh odvyprávíte několikrát, požádejte je, aby Vám někdy večer příběh vyprávělo samo. Dávejte mu otázky k postavám a zeptejte se ho, jaký mají hlas. Můžete také přidat zvukové efekty.