4 tipy pro ochranu zubů

Čím více toho o zubech a ústní dutině víte, tím snadněji můžete nabývat dojmu, že většina věcí, které vložíte do úst, jsou nepřátelé Vaší zubní skloviny a dásní.   To sice může být pravda, ale dobrou zprávou je, že proti  poškození můžete bojovat. Stačí, když budete dodržovat následující pravidla péče o zdravá ústa, která Vám pomohou doplnit ztracené minerály, udržet zuby zdravé a napravit škody způsobené bakteriemi.

TIP Č. 1: Nechte si ochránit riziková místa vašich zubů 

Fluorid činí zubní sklovinu silnější a pevnější a předchází tak vzniku zubního zubního kazu. Požádejte zubního lékaře, aby Vám riziková místa zdravých zubů (rýhy a jamky) překryl nanesením tenkého ochranného povlaku-pečetidla.

TIP Č. 2: Používejte prostředky mezizubního čištění nejméně jedenkrát denně

Zubní nití a mezizubními kartáčky lze odstranit částice potravy a bakteriální povlak z prostor mezi zubem a dásní a snížit tak pravděpodobnost, že se zde bakterie usadí a přemění se na tvrdý zubní kámen, který může odstranit pouze zubní lékař profesionálními dentálními nástroji.

TIP Č. 3: Pravidelně vyměňujte zubní kartáčky

Svůj zubní kartáček vyměňte 3krát až 4krát do roka. Používejte kartáčky s měkkými štětinami, které jsou šetrné vůči zubům a dásním a zubní sklovinu ani tkáň dásní neodírají. Rovněž zvažte možnost používání elektrického zubního kartáčku, který účinně čistí zuby a není příliš abrazivní.

TIP Č. 4: Po jídle si vyplachujte ústa

Vyplachování ústní dutiny může pomoci uvolnit jídlo usazené na zubech nebo mezi zubem a dásní. Vyplachování ústní vodou proti zubnímu kazu posílenou fluoridem, jako je ústní voda LISTERINE®, pomůže zajistit ochranu Vašich zubů.