4 pravdy, které chrání Vaše dásně (a zuby)

PRAVDA: Je to běžné

Pokud Vám dělají starosti možné problémy s dásněmi, nejste v tom sami. Miliony dospělých trpí určitou formou onemocnění dásní.

PRAVDA: Není to jen jedna věc

Termín onemocnění dásní neoznačuje jen jeden stav, příznak nebo léčbu. Jedná se zde o celou řadu příznaků a stádií, od mírných projevů ve formě červených a oteklých dásní či zjevnějších projevů, jako je krvácení dásní, po závažnější problémy při parodontitidě, kdy dásně ustupují a vytvářejí se kapsy. Pokud jsou tyto příznaky ignorovány, může mít taková situace za následek závažnější poškození, které ničí zuby, dásně a tkáň.

PRAVDA: Lze tomu zabránit

Dobrou zprávou je, že k tomuto vývoji onemocnění, od lehčích příznaků ve formě podrážděných zanícených dásní k závažnější tvorbě kapes, nedochází přes noc a v každém novém stádiu onemocnění existuje možnost zlepšení zdraví Vašich dásní a ochrany a zachování zubů.

PRAVDA: Tyto příznaky byste neměli ignorovat

Čím více si budete uvědomovat první známky problémů s dásněmi, tím dříve je můžeme řešit a zlepšit Váš režim ústní hygieny pro návrat ke zdravější a svěžejší ústní dutině. Jestliže Vám krvácí dásně a Vy tyto známky nadále ignorujete, případné onemocnění dásní může mít závažné následky, jako je ztráta zubů.